Buradasınız:Anasayfa » Hastalıklar » Vajinal mantarın belirtileri nelerdir?

Vajinal mantarın belirtileri nelerdir?

Vajinal mantarın belirtileri nelerdir?

Vajinal mantarlar hemen hemen her kadının yaşadığı vajinal hastalıklar arasında yer almaktadır. Vajinal mantar çok ciddi bir rahatsızlık olmamakla beraber zamanında müdahale edilmediği takdirde çok daha ciddi sorunlara yol açma riski barındırmaktadır.

Vajinal mantar kremi bulunduğu gibi tedavi aşamasında fitil ve hap gibi farklı yöntemlerde kullanılmaktadır. Ancak vajinal mantar ilacı kullanmadan önce gerekli doktor kontrolünden geçilmesi ve mutlaka doktorunuzun reçete ettiği ilaçları kullanmanız gerekmektedir. Vajinal mantarın bitkisel tedavisi gibi yöntemleri denemeden öncede aynı kuralın geçerli olduğunu asla unutulmamalıdır.

Vajinal mantarın belirtileri arasında ilk  sırada hiç tartışmasız vajinal kaşıntı yer alır. Özellikle de geceleri kaşıntı hissi artabilir. Ayrıca idrar yaparken idrar değen bölgelerde şiddetli yanma hissi, cinsel ilişki esnasında yoğun ağrı ve acı hissi ile zaman zaman kokusuz akıntı görülmektedir. Vajinal mantar nedenleri arasında obezite, rahim ağzı yaralarının varlığı, naylon iç çamaşırı kullanımı, spiral, doğum kontrol hapı kullanımı, şeker hastalığı, antibiyotik kullanımı ve gebelik yer almaktadır. Vajinal mantar tedavisi için ilaç kullanımı yeterli görülürken hastalığın tekrarı halinde cinsel partnerinde ilaç kullanımı gerekmektedir.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön