Buradasınız:Anasayfa » Hastalıklar » Vajinit Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Vajinit Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Vajinit Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Servisit adı verilen rahim iltihabı jinekoloji alanında en çok görülen hastalıklar arasındaki yerini almıştır. Hemen hemen her yaştaki kadını etkileyebilen rahim ilthabına yakalanan hastaların düzenli bir cinsel hayatı olması şarttır. Vajinal akıntı yoluyla kendini belli eden bir hastalık olmasına rağmen kişinin kendisinin anlayacağı bir rahatsızlık değildir. Ancak jinekolojik bir muayene sonrasında çok rahat teşhis edilebilmektedir. Rahim ağzının iltihaplanmasından dolayı oluşan bu hastalığın ana neden enfeksiyondur.

 
Vajinit hastalığının belirtilerini şu şekilde açıklayabiliriz:
Adetlerden sonra meydana gelen akıntılarla kendini belli eder. Bunun dışında anormal kanamalar ve yanma, kaşınma gibi belirtileri mevcuttur. Cinsel birleşme esnasında ağrılar ya da idrara çıkarken acı çekmek diğer belirtilerindendir. Fakat bazı kadınlarda bu tarz belirtiler hissedilmemektedir. Bu yüzden hastalık daha sonra ki evrelerinde oluşturduğu vajinal akıntılarda rahatsız edici kötü kokular meydana getirmektedir.

 
Bu hastalıktan korunmak için aklınızda şüphe yaratan kişilerle cinsel ilişkiye girmekten kaçınmalısınız. Ayrıca vajinal akıntı oluşmaya başladıktan sonra “nasıl olsa geçer” deyip, uzman bir doktora görünmeyi sakın ihmal etmeyin!

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön